piątek, 12 sierpnia 2016

Wszyscy mówimy to samo, czyli coś w tym jest

Kilka dni temu skończyły się Światowe Dni Młodzieży. Jeżeli przysłuchiwałeś się podobnie jak ja, przynajmniej jednym uchem, słowom papieża Franciszka i siedzisz troszkę w tematyce tego bloga lub filmów czy książek, to na pewno zauważyłeś/aś że to co mówi brzmi bardzo znajomo. Mówił między innymi o nie leżeniu na kanapie, o wychodzeniu poza swoją strefę komfortu i o nie przechodzeniu na emeryturę w młodym wieku. 

Czy słuchanie takich rzeczy ma wartość skoro to wszystko zostało już wiele razy powtórzone i są to prawdy mogłoby się wydawać oczywiste? Zobacz film w którym dzielę się swoją opinią na ten temat.


Często rezygnujemy z wielu rzeczy tylko dlatego, że ktoś gdzieś już zrobił to, co my chcieliśmy zrobić. Robi to i wychodzi mu to dobrze dlatego myślimy, że powinniśmy poszukać czegoś innego, czegoś w czym będziemy pierwsi, jedyni i najlepsi. Moim zdaniem, opowiadamy sobie w tych chwilach złą historię w głowie. Fakt, że są już setki kanałów o takiej tematyce jak moja, nie zraził mnie właśnie ze względu na to, że w mojej głowie rysują się inne fakty. Każdy doświadcza rzeczy inaczej i każdy ma do zaproponowania światu coś innego. Czy to biznes który już istnieje i Ty zrobisz kolejny, czy to kanał lub blog, sport, moda lub każda inna dziedzina - przesiąknie Tobą. Masz wyjątkowe właściwości, masz to coś co sprawi, że każda rzecz, być może dopiero w dalszej perspektywie ale z pewnością, będzie inna i będzie się wyróżniać.
Co z tego, że Franciszek mówi to samo co Tony Robbins czy ja? Zasięg jego słów jest zupełnie inny niż nasz, przez co patrząc na te setki tysięcy ludzi słuchających jego słów, miałem szczerą nadzieję, że te słowa spenetrują im czaszki. Bo tego trzeba nie tylko ojczyźnie, ale i światu – ludzi, którzy zakasają rękawy i będą brać życie w swoje ręce. Bo poprzez wzięcie odpowiedzialność za swoje życie sprawiasz, że motywujesz innych i dajesz nadzieję na to, że można żyć inaczej. W dalszej perspektywie ratujesz świat podążając za swoimi "egoistycznymi" celami.
W najnowszym filmie opisuje narzędzie, które może pomóc ci lepiej odnaleźć rzeczy, które wymagają pracy w twoim życiu. Pozwoli ci również na wizualne doświadczenie poziomu w poszczególnych dziedzinach- mowa tutaj o Kole Życia. Link do filmu znajdziecie poniżej:

A jeśli masz problem ze znalezieniem książek, które warto czytać, to rozpocząłem masową produkcję recenzji w serii "Książki Które Warto Czytać". Kilka filmów z tej serii poniżej:


Dziękuję za wizytę,
Wacław