piątek, 8 kwietnia 2016

Dlaczego nawet największa wiedza i IQ nie da ci efektów bez tej ważnej umiejętności

Inteligencja emocjonalna (EQ) to coś co przyciągnęło moją uwagę już w gimnazjum. Będąc na wycieczce z rodzicami sięgnąłem bezpośrednio po klasyk Golemana, który leżał na regale w mieszkaniu koleżanki mojej mamy, u której akurat nocowaliśmy. Zanurzenie się w niego nie zmieniło mojego życia od razu. Ale otwarło mi oczy na to, że wiedza i IQ to nie wszystko. Teraz, gdy minęło trochę czasu, myślę że jest wręcz odwrotnie niż nam wmawiano. W czasach gdy w cenie jest sprzedawanie emocji, doświadczeń i doznań, czyli tzw. inteligencja emocjonalna, za bardzo skupiamy się na wiedzy i IQ.
Przed wybuchem wiedzy na ten temat, mało kto zwracał uwagę na to, jak można poprawić swoje relacje z emocjami. Wydawało się że jedni mają to "coś", inni zaś nie. Dlatego też ta książka jest tak ważna. Pomogła ona w  uświadomieniu światu, że inteligencja emocjonalna jest czymś nad czym  możemy pracować, co możemy poprawiać i co pozwala nam prowadzić poczciwsze życie.

Bo czym jest "Życie Poczciwe" jak nie prowadzeniem życia pełnego harmonii, zauważania swoich emocji, i budowania szczęścia dzień za dniem? Najważniejszą rzeczą, którą powinieneś sobie uświadomić jest  to, że zewnętrzne stymulanty zawsze pozostaną. Zawsze będziesz miał powody do smutku, radości, depresji i złości. Czy jesteś bez pracy czy jesteś milionerem, twoje emocje działają tak samo, dlatego też naucz się z nimi współpracować jak najszybciej a łatwiej będzie ci dojść tam gdzie chcesz.

Pewnie zastanawiasz się teraz, jak zwiększyć inteligencję emocjonalną. W video poniżej podałem kilka przykładów jak sobie poradzić z tym problemem. Przede wszystkim, musisz zwiększyć świadomość, a to po to aby zauważać swoje emocje oraz emocje występujące u innych. Ćwiczenie mięśnia świadomości to domena mnichów, ale ty również możesz wyćwiczyć swój mięsień bez golenia głowy na łyso i siedzenia 12 godzin dziennie. Więcej przydatnych informacji znajdziesz w poniższym video.
Praca nad sobą to nasz obowiązek na całe życie. Ćwiczenie EQ nie jest może tak satysfakcjonujące na krótką metę jak pompowanie bicepsa na siłowni, gdzie widzisz rezultaty w lustrze praktycznie od razu, jednak jest nawet bardziej korzystne biorąc pod uwagę to, że pomoże Ci w relacjach z ludźmi oraz przede wszystkim w panowaniu nad stresem. Pozwoli Ci zdobyć kontakty i pomysły na biznesy o jakich nie mieliście wcześniej pojęcia. Bo pamiętajcie, że dzisiaj sprzedajemy emocje i doświadczenia. Dlatego też jeżeli potrafisz skalibrować swój produkt do emocji odbiorcy, potrafisz zapewnić mu takie doświadczenie jakiego mu brakuje, to jesteś na dobrej drodze do bycia człowiekiem sukcesu. Jeżeli dobrze skalibrowałem ten artykuł i film do Twoich emocji, zasubskrybuj Życie Poczciwe na Youtube  i daj mi znać co Ty myślisz o EQ.